trzymajtempo.pl

フォーラム

Image

TT wersja 2.0.0 - uwagi i refleksje

総合 追加 01/02/2013

Jak zapewne już zauważyliście 1 lutego 2013 uruchomiliśmy całkowiecie odświeżone TT. Pracowaliśmy nad tą wersją bardzo, ale to bardzo długo, testowaliśmy każdą możliwą funkcję i element, tak aby obcowanie z serwisem było jeszcze przyjemniejsze.

Jeśli znajdziecie cokolwiek, co nie działa jak należy lub macie sugestie jak poprawić lub rozbudować pewne elementy piszcie śmiało. Jeśli czegoś Wam brakuje także dajcie znać.

A jak pierwsze wrażenie? Podoba się nowa wersja?

追加 4年以上 前

Tak na pierwszy rzut oka to:

- ja wolałem jak na pierwszej stronie serwis było więcej treningów pokazanych (teraz jest tylko 5 a było chyba z 10 pozycji). W forum i wyzwaniach i tak mało się dzieje, przynajmniej teraz, a więc eksponowanie ich na stronie głównej wygląda dla mnie dziwnie.

- szkoda też, że nie poszerzyliście kolumny głównej - jak dla mnie jest za wąska...

- kolorek fajny, lubię zieleń

追加 4年以上 前

Graficznie podoba się, al ja to mam problem, żeby się zalogować i wylogować :-) chwilę posiedzę i pewnie zauważę.

追加 4年以上 前

@Michał Sz
Zwiększenie ilości ostatnich treningów na stronie głównej nie było problemem, zauważ jednak, że wówczas zdecydowanie wydłużyłaby się cała jej długość. Musieliśmy pogodzić rozsądną długość strony z prezentacją wszystkich najważniejszych elementów serwisu. Mamy na to jednak pewne rozwiązanie, które pragniemy wdrożyć w niedalekiej przyszłości.
Forum zostało nieco przemodelowane, aby łatwiej było z niego korzystać. Już widać postępy, choćby Wasze dwa komentarze, za które bardzo dziękujemy.
Jeśli chodzi o wyzwania to gorąco zachęcamy Was do ich tworzenia i brania w nich udziału. Algorytmy naliczające punkty zostały ponownie zrewidowane i wzbogacone o kilka dodatkowych wewnętrznych funkcji. Zdobyte punkty już niebawem okażą się dla Was bardzo cennym elementem!
Odnośnie kolumny głównej, jak w przypadku strony głównej, musieliśmy pogodzić przyjemne z pożytecznym. Korzystacie z serwisu za pośrednictwem różnych urządzeń i rozdzielczości. Znalezienie konsensusu nie było łatwe.
Kolorek wiadomo - nie spotkaliśmy jeszcze osoby, której by się nie podobał :)

@Magda
Cała nawigacja związana z użytkownikiem znalazła się w dolnej zielonej belce nawigacyjnej. Znajdziesz tam link do strony głównej (górne logo też działa), logoowanie, wylogowanie, link do swojego profilu wewnątrz serwisu, ilość nowych wiadomości i linki do serwisów społecznościowych TT.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie śmiało, jesteśmy otwarci i robimy wszystko, aby korzystanie z serwisu było przede wszystkim dla Was jak najbardziej przyjemne i intuicyjne.

追加 4年以上 前

Nowy layout jest fajny i przejrzysty......ale zdecydowanie bardziej podobały mi się niebieskie barwy, które dominowały na poprzedniej stronce.... ogólnie bardzo fajnie, zieleń nawiązuje do Logo więc przymykam oko ;)

追加 4年以上 前

Już się odnalazłam :-) tak jest z wszelkimi zmianami, trzeba dać sobie czas i przyzwyczaić się na nowo. Jednak ja też wolałam dłuższą listę treningów. Ogólnie podoba mi się.

追加 4年以上 前

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelkie uwagi - są dla nas bardzo cenne. Temat dłuższej listy treningów przedyskutujemy i zaproponujemy rozwiązanie, które miejmy nadzieję spełni Wasze oczekiwania.

@Aga Wójkiewicz - spójność z logotypem być musi, stąd m.in. zmiana na odcienie zieleni :) Mamy nadzieję, że się raz dwa przyzwyczaisz.

@Magda - dokładnie tak jak piszesz, wszelkie duże zmiany, a te miały miejsce, wymagają czasu na odnalezienie się. Niemniej jednak obecna szata graficzna nie będzie już zmianiana w najbliższym czasie. Chcieliśmy dorównać graficznie do obecnych światowych standardów i cel ten został osiągnięty.

追加 4年以上 前

Czy zielona czy czerwona ;) hi hi nie ma znaczenia i tak to najlepsza stronka dla aktywnych...... :) Pozdrawiam wszystkich Tych, którzy ciężko przy niej pracują i dopieszczają dla nas użytkowników, każdy szczegół :)P.S Przemyślcie faktycznie dłuższą listę treningów :)

追加 4年以上 前

Najwięcej się dzieje w trasach i może to one powinny być na stronie głównej ?

Na stronie poglądowej z trasami brakuje mi informacji o komentarzach - może znalazłoby się jakieś miejsce dla nich?

Fajnie też jakby dolny slajder na stronie głównej miał więcej zakładek, oprócz "Nowe zdjęcia" i "Nowe twarze" także "Najwięcej punktów", "Najwięcej km" tak jak na stronie "profiles".

No i co z wydarzeniami? Czy dodawać np. konkretne imprezy sportowe? i czy można by do nich dołaczać tak jak do wyzwań?
W sensie że zgłosić na nich swoją obecność?

Bo można też konkretny bieg dodawać jako osobne wyzwania - czy tak też można wykorzystywać wyzwania?

追加 4年以上 前

@Aga Wójkiewicz
Teraz to nas podbudowałaś! Chcemy wraz z Wami być najlepszym takim serwisem dla aktywnych. Dłuższa lista treningów jest już na liście To-Do :)

@Michał Sz
Dzięki za kolejne spostrzeżenia - na pewno je przedyskutujemy wewnętrznie i jeśli przejdą akcept to na pewno niektóre z nich ujrzą światło dzienne.

Wydarzenia z założenia mają służyć jako źródło informacji o imprezach sportowych. Na chwilę obecną dołączać do nich nie można. Pomyślimy jednak o tym w przyszłości.

Wyzwania możesz wykorzystywać w dowolny sposób. Przykład, który podałeś jest jak najbardziej na miejscu. Poza tym, biorąc udział w takim wyzwaniu wraz ze znajomymi będziesz mógł zdobyć dodatkowe punkty!

追加 4年以上 前

Przy wpisywaniu czasu treningu można zmienić kolor czcionki bo jasny jest słabo widoczny

追加 4年以上 前

Zmiany zawsze cieszą, nowa strona fajna.

Ja poproszę o zmianę jeśli to możliwe:

1. Na głównej stronie na dolnej belce przycisk "Dodaj trening" - żeby przyspieszyć.

2. Przy dodawaniu treningu:
a) tempo biegu mogło by się wyświetlać bez zaokrągleń - nie chodzi o dokładność, ale żeby wyświetlało się tak jak w innych programach lub stronach
b) kalendarz mógłby być europejski (poniedziałek pierwszy) - trochę to myli przy wybieraniu daty.

3. Lista osób wyświetlanych pod wyzwaniem mogłaby być dłuższa.

Mam nadzieję, że to nie są duże zmiany.
Trzymam kciuki za rozwój serwisu.

Pzdr

追加 4年以上 前

Od kilku dni usiłuję wrzucić na tt fotki i niestety nie mogę tego zrobić. Zawsze wrzucałam jej bez problemu.... :) pozdrawiam

追加 4年以上 前

Jeszcze jedno.... dlaczego zdjęcia na okładkach albumów są takie porozciągane ( przepraszam za słowo :)) ale wygląda to tak jakby jedno zdjęcie, nachodziło na drugie..... Chyba, ze mi się troi w oczach ;) hi hi Pozdrawiam Aga. W.

追加 4年以上 前

@Patryk Burzyński
Dzięki za sugestię odnośnie koloru czcionki podczas wpisywania czasu treningu. Rozważymy zmianę podczas najbliższej aktualizacji serwisu.

@Wojciech Szymański
Opcja dodatkowego przycisku "Dodaj trening" na dolnej belce jest jak na razie pierwszą taką prośbą. Czy ktoś z Was jeszcze uważa to za pomocne udogodnienie?

Algorytm dla wyliczania tempa nadal dopracowujemy i pojawi się jego nowa wersja podczas najbliższej aktualizacji serwisu.

Co do kalendarza - rozważymy taką opcję dla profili, które mają np. ustawiony język polski jako domyślny.

O jaką listę osób pod wyzwaniem dokładnie chodzi? Lista uczestników wyzwania, czy też lista odnotowanych treningów poprzez poszczególnych uczestników wyzwania, czy też jakaś inna?

@Aga Wójkiewicz
Temat fotek badamy, bo faktycznie jest z nimi jakiś problem za co bardzo przepraszamy. Temat ustawiony jako priorytetowy. Rozwiązanie na pewno pojawi się podczas najbliższej aktualizacji.

Jeśli zaś chodzi o okładki albumów w galeriach to u nas wszystko wygląda dobrze, ale sprawdzimy to jeszcze raz dla pewności.

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tych, którzy poświęcili chwilę czasu i podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Trzymajcie Tempo!

追加 4年以上 前

@Admin

Chodzi o listę uczestników wyzwania. Spójrz np. na wyzwanie "Luty 100" - jest tam 7 uczestników, a pod wyzwaniem widać tylko dystans przebiegnięty przez pięciu.

追加 4年以上 前

@Wojciech Szymański
Wszystko się zgadza, pod wyzwaniem pojawia się dystans tylko dla 5 uczestników, bo pozostali nie odnotowali żadnego treningu w ramach tego wyzwania. Tak niestety bywa, że ludzie zapisują się na wyzwanie i nie odnotowują żadnego treningu w jego ramach - dlatego nie ma ani jednego słupka z dystansem dla pozostałych 2.

追加 4年以上 前

ok, teraz rozumiem, dzięki za wyjaśnienia

追加 4年以上 前

Co się dzieje z tematem fotek? W dalszym ciągu nie można ich wstawić a do utworzonych wcześniej albumów nie ma również możliwości dodania zdjęć.Pozdrawiam

追加 4年以上 前

@Aga Wójkiewicz
Dziś ukazała się nowa aktualizacja serwisu, która rozwiązała problemy z fotkami w albumach i nie tylko. O zaktualizowanych dodatkowych elementach serwisu możesz poczytać w najnowszym wątku na forum pt. TT wersja 2.0.1.